Podobno płaskim chlebem posmarowanym oliwą, natartym czosnkiem i ziołami lubowali się już starożytni Grecy, lecz to za sprawą piekarza z Neapolu powstała pizza jaką znamy do dziś. Pizzeria Nisko opiera się właśnie na takich starych i sprawdzonych przepisach na pizzę jakie zdobyły serca milionów ludzi na świecie. Pizza jest prawdziwym dziełem sztuki kulinarnej. Idealnie wyrobione i wypieczone ciasto, ciągnący się ser, aromatyczne zioła i dodatki to wszystko co powinna zawierać najlepsza pizza, którą znajdziemy w Pizzerii Nisko, www.pizzeria-alicja.pl.

Co najlepiej pasuje do pizzy? 

Włosi do pizzy najchętniej wybierają wino, za to my sięgamy po Pepsi i piwo. 

Stany Zjednoczone są miejscem, w którym pizzę odkryto na nowo. Śródziemnomorskie danie wpadło do fast-foodowego kanonu wraz z charakterystycznymi kartonowymi pudełkami na wynos czy kioskami sprzedającymi pojedyncze kawałki. 

Pizza jest w USA jednym z najpopularniejszych posiłków, a szybki sposób jej podawania rozprzestrzenił się na resztę świata. Pizza z ciągnącym serem i charakterystycznymi krążkami pepperoni stała się nieodłącznym elementem popkultury. 

Trzeba przyznać, że okrągłego placka polega na jego prostocie, to właśnie dzięki niej jest to tak uniwersalne danie. Ciasto, sos i nasze ulubione dodatki. Smakuje dobrze w wykwintnej restauracji, na kanapie w domu, jedzona sztućcami czy prosto z pudełka. Pieczemy ją sami, kupujemy w knajpach i sklepach. Zamawiamy ją na imprezy i na wieczór przed telewizorem. Jest z nami zawsze i wszędzie. Czy to jest obsesja? A może po prostu czysta, gastronomiczna miłość.